HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Qupido

Yönetici

Barbie Gibi Giyinmek Neden Bu Kadar Tatmin Edici?​

Filmin kostüm tasarımcısıyla bu hafta sonu gördüğümüz tüm Barbiecore kıyafetleri hakkında konuşuyoruz

Barbie filmi

WARNER BROS. PİCTURES'IN İZNİYLE

Barbie'nin hafta sonu açılış kutlamalarını kaçıracağımı düşündüm . Film (ve onu çevreleyen yoğun pazarlama çabası) açıkça bir Amerikan fenomeni gibi geldi ve geçen haftayı İspanya'nın güneyindeki küçük bir eyalette geçirdim. Ancak Cumartesi günü yerel bir tiyatroda, tepeden tırnağa pembe giyen İspanyolca konuşan bir kalabalıkla karşılaştım. Barbie gibi giyinme arzusu sınır tanımıyor.

Filmin Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran bir telefon görüşmesi sırasında bana, uluslararası, kaçınılmaz Barbie kostümü hakkında ne hissettiğini kısaca özetleyemediğini söyledi. "Hiç beklemiyordum" dedi. “Aslında buna sadece şaşırmakla kalmıyorum, aynı zamanda biraz da şaşkınım. Sorun şu ki, biz daha filme başlamadan önce o zaten havadaydı.”

Sosyal medya, #Barbiecore'un viral hale gelmesine, kimsenin filmin ne hakkında olduğunu bile bilmeden aylar önce, yıldız Margot Robbie'nin hem filmde hem de kırmızı halıdaki muhteşem görünümünü görmemizden çok önce ulaştı . Herkes, her yerde, sevilen çocukluk oyuncağının yüksek femme estetiğini benimsemenin bu konuda oybirliğiyle hemfikir olduğu görülüyordu . Barbie bu yıl Gap, PacSun, Zara, Crocs, Bloomingdale'in şirket içi markası Aqua ve hatta Fransız lüks markası Balmain ile kolayca küçültülüp plastik ambalajda satılabilecek gibi görünen kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar konusunda işbirliği yaptı. kutu. Bu nedenle, film sinemalarda gösterime girdikten sonra, kahraman gibi giyinmenin neredeyse giriş için gerekli olduğunu hissetmesi belki de sürpriz değil .

Barbie filmi

Barbie filmi

Bu kadar büyük trendlerin yaşam döngüsünün farkında olan Durran, herkesin daha sürdürülebilir bir Barbie görünümü elde etmesine yardımcı olabilecek 250'den fazla ikinci el parçadan oluşan bir seçkiyi düzenlemek için vintage çevrimiçi perakendeci ThredUp ile ortaklık kurdu . “Bunun ne kadar harika bir fikir olduğunu düşündüm, çünkü şu anda herkesin Barbie konusunda gerçekten heyecanlı olduğunun bilincindeyim, ancak bu tekrar tekrar giyeceğiniz bir görünüm değil. Bu, üzerinde oynayacağınız, giyinebileceğiniz, üzerinizi değiştirebileceğiniz ve farklı şeyler yapabileceğiniz bir görünüm."

Barbie'nin görünümü esnekliğe uygundur çünkü özellikle statik değildir. Durran, "Barbie her zaman yaptığı işe göre giyiniyor" diye açıklıyor. Diğer stil ikonlarından farklı olarak, Barbie'nin aslında bir üniforması yok - işi gerektirmediği sürece. Bu yüzden Durran, filmde Robbie'yi giydirirken daha kavramsal bir yaklaşım benimsedi: "Onun yerine Barbie'nin bir üniforması var." gardırobunun karakterinin bir yansıması olması, Barbie'nin daha geniş fikrinin bir yansıması.” Ve bu daha geniş fikir, filmin vizyona girmesiyle birlikte büyük ölçüde değişti.

Barbie filmi

Geçtiğimiz hafta sonu TikTok'ta #BarbieMovie 5,4 milyar görüntülemeyi aştı. Hashtag altına yüklenen videoların önemli bir kısmında, filmi izlemek için pembe bakışlar takan kızlar ve büyükanneler yer alıyor. Taylor Swift'in ışıltılı, devasa Eras Turu veya The Summer I Turned Pretty'nin ikinci tatlı sezonu gibi şeyleri hesaba kattığınızda, yazın resmi olmayan bir teması gibi gelmeye başlayan kızlığın güzelliğine dair de pek çok düşünce var. ve Never Have I Ever'in finali .

Yazar ve yönetmen Greta Gerwig, Barbie'yi tüm pembe ihtişamıyla bir kurtuluş gücü olarak çerçeveliyor. Durran, "[Barbie 1959'da ortaya çıkmadan önce] oyuncak bebeklerin her zaman bebek olduğu gibi basit bir gerçeği hiç düşünmemiştim" dedi. “Ve bu nedenle kızlar her zaman onlara annelik yapıyordu. Ve aniden Barbie'de mesele bununla ilgili değildi. Bir şeyler yapmayı hayal etmekle ilgiliydi. Oyuncak bebek, başarabileceğiniz şeylerin temsiliydi; bu muhteşem! Ama Barbie'yi hiç böyle düşünmemiştim. Onu bir özgürleştirici olarak düşünme eğiliminde değilim.

Barbie filmi

JAAP BUİTENDİJK

Artık popüler görüş “Özgürleştirici Barbie”. Film onu kasıtlı olarak gerçekçi olmayan güzellik standartları belirleyen tüketimci bir destekçi olarak değil, insan oyun arkadaşlarının uğraşmak zorunda kaldığı aynı ataerkilliğin yanlış anlaşılmış bir kurbanı olarak sunuyor. Bizden de onun giyim tarzını yeniden yorumlamamızı istiyor; tüm pembeleri ve uyumlu takımları, kelimenin en aşağılayıcı haliyle temel olarak görmek yerine, neşeli ve özgür olarak görmek.

Bu içerik Tiktok'tan içe aktarılmıştır. Aynı içeriği başka bir formatta bulabilir veya daha fazla bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz.This content is imported from Tiktok. You may be able to find the same content in another format, or you may be able to find more information, at their web site.

olduğu gibi ) veya takdiri ( ) öne çıkardı . Barbiecore da bununla ilgili değil. Bu yüksek sesle, açıkça ve beklenen bir durumdur. Zeki olmak istemiyor. Sizi ulaşılmaz derecede havalı veya zengin göstermez. Bu sadece sizin ortama uyum sağlamanızı sağlayacaktır; bu, tarihsel olarak moda takıntılı Zoomer'lar arasında büyük bir günahtır. Ama görünen o ki, Z kuşağı için bile bunda muazzam bir rahatlık var. Belki de bunun nedeni saklanmakla ilgili olmamasıdır; filmin yarattığı yoldaşlık duygusuna göre giyinmekle ilgili olmasıdır.

Barbie filmi

JAAP BUİTENDİJK

Barbie filmi

WARNER BROS. RESİMLERİNİN İZNİYLE

Durran'a insanların filmin kostümlerinden ne anlamalarını umduğunu sorduğumda şöyle dedi: “Olumlu bir imaj olarak görmeleri! Çocukluklarına ya da Barbie ile oynadıkları zamanlara ait şeyleri tanıyorlar ve bunları gördüklerine çok seviniyorlar.” Robbie'nin görünüşü olağanüstü olsa da, muhtemelen bu andan itibaren en çok hatırlanacak olan şey, Barbie'nin bize kızlık çağının zevklerinin ne kadar güzel görünebileceğini ve hissettirebileceğini hatırlatmasıyla mümkün olan, kadınların tiyatroda giydiği kıyafetler olacaktır.

Kaynak:

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.