Gündem "Bu mesleğe başladığımda asla böyle bir şey yaşayacağımı düşünmemiştim" (tüylerim diken diken oldu)

Qupido

admine
Katılım
1 Kas 2012
Mesajlar
6,927
Tepkime puanı
170
Puanları
63
Konum
ιѕтαηвυℓ

Romanya'da büyük kriz! Hastanede morglar doldu, ölüleri koridorlarda bekletiyorlar​

Haberler.com - Haberler | Dünya 23 Kasım 2021 Salı 11:11

Romanya'da koronavirüs nedeniyle artan ölümler, morglardı doldurdu. Şu anda morglarda yer olmaması nedeniyle hayatını kaybeden insanların cansız bedenleri, hastane koridorlarında sıralandı.​


Kış aylarının gelmesiyle birlikte Avrupa'da koronavirüs salgını yeniden ivme kazandı. Salgının yıkım yarattığı ülkeler arasında yer alan Romanya'da ise vahim bir tablo ortaya çıktı. Çok sayıda cansız beden, morglarda yer olmamasınedeniyle hastane koridorlarında bekletiliyor.

AŞILAMA HIZI DÜŞTÜ​

Vaka sayıları hızla artmaya başlarken, aşılanma hızının düşmesi bu duruma zemin hazırladı. Dördüncü dalgayı en ağır şekilde yaşayan ülkelerden biri de Romanya. Avrupa'da en düşük aşılama oranlarından birine sahip olan ülkede nüfusun yalnızca yüzde 36'sı korona aşısı oldu.

HASTANEYİ GÖRÜNTÜLEDİLER​

ABD merkezli CNN International, ülkede korona virüsüyle mücadelede son durumu görüntülemek için Bükreş Üniversitesi Hastanesi'ne girdi. Hastanenin pek çok servisinin hastalara yetişilememesi nedeniyle korona servisine dönüştürüldüğü belirtildi.

ÖLÜLER KORİDORDA TUTULUYOR​

Hastane morgunun kapasitesinin 15 olduğu ifade edilirken, CNN International'ın gittiği gün hayatını kaybeden 41 kişinin bedenlerinin koridorda sıralandığı dikkat çekti. Hastanede hemşire olarak görev yapan Claudiu Ionita CNN International'a yaptığı açıklamada, "Bu mesleğe başladığımda asla böyle bir şey yaşayacağımı düşünmemiştim" dedi.
 
Üst Alt