Windows 7 Nasıl Kurulur?

Forbidden

Silence Is The Most Powerful Scream
Administrator
Windows 7 Kurulumu

1.Adım:  Başlangıçta, Windows 7 CD veya DVD’sini bilgisayara taktıktan sonra karşınıza gelen “CD veya DVD’den önyükleme için bir tuşa basın. (Press any key to boot from CD or DVD)” uyarısını bir tuşa basarak geçmelisiniz.

beginning.png

2.Adım: Karşınıza gelen ekranda yüklemek istediğiniz dili seçip İleri (Next) butonuna tıklamalısınız.

s1.png

3. Adım: Gelen ekranda Şimdi Yükle (Install Now) butonuna tıklayınız.

s2.png

4.Adım: Lisans koşullarını kabul et (I accept the license terms) seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyip İleri (Next) butonuna tıklayınız.

s3.png

5.Adım: Karşınıza disk bölümlendirme ekranı gelecektir. Yeni (New) seçeneğine tıkladıktan sonra Uygula (Apply) butonuna tıklayarak yeni disk alanı oluşturacaksınız. (Belirtilen disk alanları örnektir. Disk alanları ihtiyaca göre ayarlanmalı.)

edited3.png

6.Adım: Bölünen disklerin arasından yanında Birincil (Primary) yazan diski seçmelisiniz. Daha sonra İleri (Next) butonuna tıklayarak devam ediniz.

s7.png

7.Adım: Yükleme işlemi başlayacaktır. Bu işlem biraz zaman alabilir.

s8.png

8.Adım: Yükleme tamamlandıktan sonra karşınıza bilgisayarınızı kişiselleştirmeniz için bir ekran gelecek. Bu ekranda gerekli alanları doldurduktan sonra İleri (Next) butonuna tıklayarak devam edin.

s10.png

9.Adım: Gelen ekranda Önerilen Ayarları Kullan (Use recommended settings) butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

s11.png

10. Adım: Bu ekranda saat ve tarihi ayarlayınız. Daha sonra İleri (Next) butonuna tıklayarak devam edin.

edited1.png

11. Adım: Windows 7 kurulum işlemini gerçekleştirdiniz.

s13.png

Üst Alt