WordPress Nedir? Ne İşe Yarar?

Forbidden

Silence Is The Most Powerful Scream
Administrator
Katılım
18 Eki 2014
Mesajlar
10,166
Tepkime puanı
324
Puanları
370
Yaş
29
Konum
ιѕтαηвυℓ
WordPress Nedir? Ne İşe Yarar?

WordPress, tamamen açık kaynak kodlu olarak yazılmış olan ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmuş olan kapsamlı bir yazılımdır. Sizlere, herhangi bir sorun yaşamadan dilediğiniz gibi İnternet sitesi kurabilme imkı¢nı sunar. Aslında, temel mantığı, amacı ve yazılım amacı blog mantığıdır. Yani, kişisel sayfalar oluşturmak; yazılarınızı paylaşmak, duygu ve düşüncelerinizi rahatlık ile İnternet üzerinden diğer kullanıcılara ulaştırmaktır.

Lakin, gerek gelişim süreci; gerekse de kullanım açısından rahat yapısı, bu durumu tamamen değiştirmiştir. Nitekim, günümüzde baktığımız zaman; kişisel blog oluşturmaktan, herhangi bir ürünü tanıtmak, kurumsal bir site oluşturmak ve hatta ürün satışı konusunda e-ticaret sitesi yapmak için dahi WordPress alt yapısı kullanılmaktadır. Bu bağlamda, WordPress’in her türlü İnternet sitesinin kurulumu aşamasında tercih edilebileceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca, WordPress’in destek konusunda en gelişmiş sistemlerden biri olması, hemen her ülkenin kendi dilinde kapsamlı WordPress fan sitelerinin olması, bu sistemi öğrenme, kullanma ve geliştirme aşamasın da sizlere büyük oranda yardımcı olmakta, en ufak sorunda dahi çözüm bulmanızı sağlamaktadır.
 
Üst Alt