HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından gözler yıllardır beklenen İstanbul depremine çevrildi. Uzmanlar sık sık uyarılar yapıyor, vatandaşları ve yöneticileri ne yapmaları konusunda bilgilendiriyor.​

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından gözler yıllardır beklenen İstanbul depremine çevrildi. Uzmanlar sık sık uyarılar yapıyor, vatandaşları ve yöneticileri ne yapmaları konusunda bilgilendiriyor.

Japon Deprem Uzmanı İstanbul'da Boşaltılması Gereken İlçeleri Tek Tek Sıraladı!​

Japon Deprem Uzmanı İstanbul'da Boşaltılması Gereken İlçeleri Tek Tek Sıraladı!​

Hürriyet'e konuşan Japon uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, 'da sırasıyla boşaltılması gereken ilçeleri saydı.
Kaynak:

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından gözler yıllardır beklenen İstanbul depremine çevrildi. Uzmanlar sık sık uyarılar yapıyor, vatandaşları ve yöneticileri ne yapmaları konusunda bilgilendiriyor.​

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından gözler yıllardır beklenen İstanbul depremine çevrildi. Uzmanlar sık sık uyarılar yapıyor, vatandaşları ve yöneticileri ne yapmaları konusunda bilgilendiriyor.

Japon deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki de Marmara Bölgesi'nde beklenen depremi değerlendirdi.​

Japon deprem uzmanı Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki de Marmara Bölgesi'nde beklenen depremi değerlendirdi.

Hürriyet'e konuşan Moriwaki, "Marmara Bölgesi’nin risk altında olduğunu düşünüyorum. Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın kuzey kolu var. O kuzey kolunun bu noktasının tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Kimse ne zaman olacağını söyleyemez ama bir gün gelecek, bu depremi az hasarla atlatmak için hazır olmak lazım." ifadelerini kullandı.​

Hürriyet'e konuşan Moriwaki, Marmara Bölgesi’nin risk altında olduğunu düşünüyorum. Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın kuzey kolu var. O kuzey kolunun bu noktasının tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Kimse ne zaman olacağını söyleyemez ama bir gün gelecek, bu depremi az hasarla atlatmak için hazır olmak lazım. ifadelerini kullandı.

Deprem uzmanı İstanbul'da boşaltılması gereken ilçeleri de söyledi. İstanbul’da zemini iyi olmayan Atatürk Havalimanı, Ataköy, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Avcılar ve Büyükçekmece’nin sıra sıra boşaltılması düşünülebilir. Buralar konut bölgesi olmamalı." dedi.​

Deprem uzmanı İstanbul'da boşaltılması gereken ilçeleri de söyledi. İstanbul’da zemini iyi olmayan Atatürk Havalimanı, Ataköy, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Avcılar ve Büyükçekmece’nin sıra sıra boşaltılması düşünülebilir. Buralar konut bölgesi olmamalı. dedi.

Depremin ne zaman olacağına ilişkin de şunları söyledi: "Bana hep soruyorlar; İstanbul Depremi ne zaman, ne kadar büyüklükte olacak diye. Ama bunu hiç kimse yüzde 100 bilemez. Çünkü bir hesaplama yöntemi yok. İstanbul depremi çok yakın derken, hemen yarın olabilir. Bir sene içinde olabilir, on sene içinde olabilir. Ama insan hazır olmalı. Şimdi hazır olunmalı. Bu anlamda hazırlığı hemen yapmak lazım. Türkiye depreme hiç hazır değil."​

Depremin ne zaman olacağına ilişkin de şunları söyledi: Bana hep soruyorlar; İstanbul Depremi ne zaman, ne kadar büyüklükte olacak diye. Ama bunu hiç kimse yüzde 100 bilemez. Çünkü bir hesaplama yöntemi yok. İstanbul depremi çok yakın derken, hemen yarın olabilir. Bir sene içinde olabilir, on sene içinde olabilir. Ama insan hazır olmalı. Şimdi hazır olunmalı. Bu anlamda hazırlığı hemen yapmak lazım. Türkiye depreme hiç hazır değil.

Japon Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki Sorulara Cevap Verdi! İstanbul Depremi I Adana ve Gaziantep​

Deprem ile alakalı söylenecek çok ama çok şey var.
Cıkarcı, düşüncesiz , vicdan ve merhametsiz bir dünyada yaşıyoruz.
Acklama üstüne açıklama yapılıyor semt bölge belirleniyor burası çürük şurası sağlam, otomatikmen bunlar söylendiğinde bı taraf kira düşerken bir taraf kira tavan yapıyor ve devlet bunun önüne geçemiyor.
Orta hali bir yaşantı düzenimiz kalmamıştır ya fakirsin yada zengin, taşınmaya kalkissan İstanbul için söylüyorum 100.000 TL bir rakama sahip olman gerekiyor bugün ki asgari ücret 11.500 TL sanırım bankaya borçlanmaya kalkıştığında yüksek faizlerden ötürü bu rakam 3 hatta 4 e katlanıyor bu durumdayken ölümü beklemek insana daha makul geliyor.
Yani uyarılar verilen bölgeler vs fasa fiso insanlarin buna uyması taşınması vs ciddi anlamda gücü yok.
İstanbul'u terk etsen iş imkanin ne kadar olabilir, emekli olsan o maaş ile üstelik birde kirada isen ne kadar gecinebilirsin.

Bu uyarılar bir halta yaradığı yok sadece psikolojimizi olmayan yaşam kalitemizi düşürmekten başka hiç bir işe yaramiyor.

Depremi ben yaratmadim fay hatlarını da ben dosemedim
Belediyeler fay hattin üzerinde insanlara ev kurmalarına bina dikmelerine neden izin veriyor öncellikle bunun hesabını sorulmali.

Örnek veriyorum ben Zeytinburnu'nda yaşıyorum deprem uzmanlarına göre tehlike bakımında 1.ci sıradayız.
E güzel kardeşim fay hattin üzerinde döşenen apartmanlar var Marmara deprem öncesinde yapılmıştır, parası olan apartmanın yıkıp yeniden aynı bölgede apartman dikiyor hadi soruyorum mantıklı mı bu? Yani o apartmanı yeniden inşaa edip kurduğunda o fay hattı seni etkilemeyecek mi? Ne yapıyorsun o toprak zemini yerine beton mu dokuyorsun ?
İnsanların hayatlarını çok güzel bir şekilde karartiliyor bunun önüne ben değil yine belediyeler veya işte adı altında devlet geçmesi gerekmiyor mu?

Arkadaşlar herşey kader kısmet derseniz Allah size akıl vermiş fikir vermiş biblo yerine kullan diye vermemiş
aklını kullan diye vermiş
Bile bile lades derseniz yasamanizin da bence pek bir amacınız kalmıyor.
Gerçi bu fikre sahip olanlarda boş yasiyor
Sizde haklısınız ne diyim.

Bizim tasinmamiz yada yeni bir ev almamiz mumkunati yok şartlarımız buna el verisli değil.
Apartman diken, daire satın almak isteyen yada gücü olup tasinmak isteyen
Önünüzde koca bir İstanbul haritası var
Bakın abi haritadan size tehlike teşkil eden yerlerin profesörlerin söylemesine ihtiyaç kalmasin aklınızı kullanın.

Saygılar 🙄

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.