HeYBeCooL Forumun'a Hoş Geldin 👋, Ziyaretçi

Eğer bu, Forum'a ilk göz gezdirişinizse Şunu bilmenizi isteriz ki; Heybecool Forum'a üye olmak, dışarıdan forumu görüntüleyen ziyaretçilere oranla büyük ayrıcalıklar kazandırır. Bunların başlıcaları konu açabilme, mesaj gönderebilme, katılımda bulunabilme, anketlere oy kullanabilme ve üyelerle özelden yazışabilme gibi haklardır. Siz de hemen şimdi, kaydolmayı düşünüyorsanız KAYIT OL butonuna dokunun ve üyelik kaydınızı gerçekleştirin.

Qupido

Yönetici

Kopenhag Moda Haftasına Yön Veren 9 İlkbahar 2024 Moda Trendi

Nostaljik katmanlar, çok yönlü dış giyim ve bolca parıltı gelecek yıl her yerde olacak

ünyada gelecek hakkında düşünmeyi mide bulandırıcı bir egzersiz haline getiren pek çok şey oluyor. Yine de geçen hafta Kopenhag Moda Haftası'nın ortasında, 2024 bahar trendlerinin ilk grubunu alırken, gelecek yılın neler getirebileceği konusunda beklenmedik bir heyecan hissettim - en azından gardırobum için.

Kopenhag Moda Haftası artık küresel moda tartışmalarının sağlam bir parçası. Moda insanları harika Scandi stili hakkında her zamankinden daha fazla düşünüyor ve konuşuyor ve bunun neye benzediğini hayal ettiklerinde akıllarına Ganni , Saks Potts ve Stine Goya gibi markalar geliyor. Ve Kopenhag'ın CPHFW NewTalent programı , kalabalığa kıyafet deneyen tek bir modelin rol aldığı şovu herkesin günlerce konuşabileceği tek şey olan Nicklas Skovgaard gibi tasarımcılar gibi yeni ortaya çıkan yetenekleri destekliyor. Ancak mesele sadece podyumda görülenlerle ilgili değil; Kopenhag aslında tasarımcıların katılımı için minimum sürdürülebilirlik gerekliliklerini belirleyen dünyadaki tek pazardır .
Tüm bu unsurlar, giyimin neşe ve değişim için bir fırsat gibi hissedildiği bir moda haftasıyla sonuçlandı. Browns satın alma müdürü Ida Petersson bana, "Kopenhag'ın en iyi halini topluluğu ve sürdürülebilirliğe odaklanması sayesinde gösterdiği yer" dedi. “Şu anda gerçekten bu devrime uluslararası ölçekte liderlik ediyorlar[.]” Her gösteriye göre bazı anlar o kadar ilgi çekiciydi ki, eve döndüğüm sekiz saatlik uçuşumu telefonumdan onları yeniden izleyerek geçirdim.

Kopenhag moda haftasında iki model, Kopenhag İlkbahar 2024 moda trendleri rehberi

Kopenhag Moda Haftası'nın son defilesi Ganni'de sahne arkasında bekleyen modeller

KOPENHAG MODA HAFTASI'NIN İZNİYLE

Kopenhaglı Stine Goya, markasının "Eve Dönüş" adlı şovunu kendi sokağında düzenledi ve komşuları ikinci kat pencerelerinden pisti izledi. Ganni, New Balance ile yaptığı son işbirliğini , model Paloma Elsesser ile sohbete başlayan, konuşan yapay zeka ile güçlendirilmiş ağaçların sıralandığı podyumda rastgele bıraktı. Bu abartılı anlar, Skall Studio ve Mark Kenly Domino Tan'daki Scandi minimalizminin yeni vizyonlarıyla dengelendi. İkincisi, MatchesFashion'ın kıdemli alıcısı Julia Ferrar'ı , "net monokrom silüetler, tatlı su inci işlemeleri ve bahçe fonunda yumuşak peplumlarla" tek kelimeyle güzel buldu.
Kopenhag 2024 ilkbahar moda trendlerinden bir model

Nicklas Skovgaard'ın Kopenhag Moda Haftası'ndaki ilk çıkışında, mankenlerle dolu bir sahnede koleksiyonundaki giydirme oyununu oynayan tek bir model yer aldı.

KOPENHAG MODA HAFTASI'NIN İZNİYLE

Biraz sert hava, Saks Potts'u bir Akdeniz tatili için varsayımsal bir valiz hazırlamaktan alıkoyamadı; benim gibi şovmenler büyük boy paltolar ve sonbahar botlarıyla açık havada ön sırada sıralanmışken bile. Ferrar, "Mükemmel güneş sarısı Thomas Mason pamuklu takımları ve plaj çantaları, canlı poplin gömleklere tarz kazandıracak kobalt pullu dokunuşları ve süper doygun renklerde mükemmel, zahmetsiz terlikleri vardı" dedi. Program kasıtsız bir mesaj verdi: Karamsar hissetmek için her türlü neden olsa bile, güneş ışığını arama şansı da vardır.
Sezon oldukça hareketli geçti, umarım birkaç hafta sonra New York Moda Haftası geri döndüğünde de devam eder. Şimdilik, Kopenhag Moda Haftası'ndan en büyük etkiyi yaratan dokuz 2024 ilkbahar moda trendini burada bulabilirsiniz.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Scandi Hazırlık Gömlekleri

Ahşap ahşaptan yapılmış bir model, 2024 ilkbahar moda trendleri kılavuzunda kat kat poplin pamuklu gömlek giyiyor

Dünyanın her yerine gidebilir ve düğmeli gömleği düşünen tasarımcıları bulabilirsiniz: Mexico City'de bir aileye ait atölye , Paris'te yeni kurulmuş bir Fransız butiği , New York şehir merkezinde J.Crew genel merkezi . Kopenhag Moda Haftası, hafta boyunca çizgili düğmelerin güçlü bir şekilde sergilendiği, canlanmaya hazırlık dünya turunun son durağıydı.
Ön sırada kendi çizgili düğmelerimden bir seçkiyi giyerken, tasarımcıların kendi versiyonlarını cömertçe kesilmiş takım elbise takımlarının içine yarı katladıklarını veya onları sadece bir mayonun üzerine fırlattıklarını gördüm. Bu, Danimarkalıların kadınların gerçekte nasıl giyindiğini ne kadar iyi anladığının bir göstergesiydi; sadece şık ve pratik bir deneyim elde ediyorlar . Podyumda görünen her gömlekle, kreatif direktörlerin bana zaten sahip olduğum şeylerin yeniden giyilmeye ve yeniden şekillendirilmeye değer olduğunu hatırlattığını hayal ettim. Wood Wood'da hoşuma giden yön verici bir yaklaşım ortaya çıktı; bir model aynı anda iki büyük beden gömlek giymişti; biri omuzlarının üstünden, diğeri belden bağlıydı ve buna uygun pantolonlar da vardı.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Pırıltılı İkinci

MatchesFashion'ın kıdemli alıcısı Ferrar, Ganni'deki "zahmetsiz ve canlandırıcı" ruh halinden bahsetti ve "narin payetlerin denime dönüştürüldüğünü [ve] gümüş pullu elbiselerinin öne çıktığını" belirtti. Bütün odayı parıldatan tek pist bu değil

Tasarımcılar 2024 baharı için parıltının da menzili olduğunu gösterdiler ve ışıltıların tek çekirdekli estetikten kurtulduğunu görmek hoşuma gitti. Saks Potts'ta pullu alt kısmı çizgili küçük askılı elbiseler, Kernemilk'te kafes işi pantolonlar ve her boyda etekler vardı: Rotate'ta mini, Baum und Pferdgarten'de midi ve Rotate'ta maxi. Tüm görünümler yüksekti, ancak gösterişli hırkalarla şıklıktan, sıcak pantolonlar ve deri ceketlerle rock 'n' roll'a dönüştüler.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendleri: İş Kıyafeti Remixi

2024 ilkbahar moda trendleri kılavuzunda peplum etekli bir takım elbise giyen bir model

Geçtiğimiz birkaç sezonda takım elbise takımları her moda haftasında yerini aldı. Moda, hâlâ Kovid sonrası dünyaya uyum sağlamaya çalışan pek çok sektörden yalnızca biri ve bir dizi koleksiyon, kendimizi iş arkadaşlarımıza IRL'yi nasıl sunmak istediğimizi araştırdı.
Kopenhag Moda Haftası'ndaki tasarımcılar, blazerlerin, şık eteklerin veya pantolonların sergilendiği bir avuç podyumla kesinlikle ofis yaşamı için tasarım yapıyorlar. Ancak tasarımcılar, Mark Kenly Domino Tan'da alışılmadık peplum etek ve gömlek elbisenin üzerine kısa blazer ceket veya Lovechild 1979'da örme etekle parçalanmış haki takım elbise gibi ofis kıyafetlerini kendi şartlarına göre sundular. Süslemeler sade siyah ve hafif giyinmiş Ganni ve Stine Goya'nın davasını açığa vuruyor. Remain'in baharlık iş elbisesi üzerindeki kıvrımını gördüğümde gülümsemeden kendimi alamadım: uzun pilili eteğe benzeyen askısız bir numara, sade deri botlarla eşleştirilmiş. Bunlar eğlence duygusunu kaybetmeden iş anlamına gelen bakışlardı.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Büyük Şortlar

Paulina Russo'daki bir model, korse üstüyle uzun kot pantolonlar giyiyor

Kopenhaglı tasarımcılar kendi istediklerini yaparsa, yaz çok daha uzun süre mini şortlarla eşanlamlı olmayacak. Marimekko, Baum und Pferdgarten ve Paolina Russo'da daha uzun, daha bol şortlar ve diz kapaklarını sıyıran modellerin lehine bir fikir birliği olduğunu fark ettim. Pratik bir zorlama olabilir; Danimarka yazları çok fazla bisiklet sürer ve daha soğuk sıcaklıklar içerir. Ancak tasarımcıların uzun şortlarını askısız bir üst veya kısa bir ceketle eşleştirme eğiliminin de gösterdiği gibi, siluet aynı zamanda yan yana orantıları da davet ediyor.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Pantolon Üstü Etek

saks potts ilkbahar 2024 defilesinde bir model pantolonun üzerine ipek elbise giyiyor

Saks Potts'un 2024 ilkbahar koleksiyonuna ikinci kez bakmak için showroom'una uğradığımda ekibin bir üyesi iki defile parçasının yeniden işlenmesiyle giyinmişti: beyaz pantolonun üzerine adaçayı yeşili saten bir elbise giymişti. Kullanıcı bana pantolon üstü elbise görünümünün Danimarka'da yaz mevsiminin en yoğun olduğu dönemde yaygın olduğunu söyledi. Gelecek yıl bu zamanlar küresel hale gelmiş olabilir.
Browns'tan Petersson bana, "Öne çıkan bir diğer trend de geniş pantolonların üzerine hem uyumlu hem de zıt etekler koymaktı" dedi. Kabul etmek zorundaydım: Hafta boyunca tasarımcılar, bol paçalı pantolonların üzerine etek ve elbiselerin kesinlikle gerekli bir stil hilesi olduğu konusunda ısrarcı görünüyordu. TG Botanical, the Garment, Saks Potts ve diğerleri bunları o kadar ikna edici bir şekilde sundular ki, bu görünümü evde kendim denemeyi planladım. Hafta sonuna gelindiğinde, pantolonun üstüne bir elbisenin abartılı olmaktan başka bir şey olamayacağını unutmuştum .

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Soyut Baskılı Denim

gestuz'daki bir model, 2024 ilkbahar moda trendleri kılavuzunda baskılı denim giyiyor

Birkaç sezon Kopenhag Moda Haftası'nı takip ettikten sonra kot pantolon ve denim üzeri denim kıyafetlerin güçlü bir şekilde sergilenmesini beklemeye başladım. ( Kanada smokini Danimarka'da da aynı derecede yaygın.) Asıl soru, tasarımcıların demokratik dokuyu nasıl yeni hissettirecekleri.

Bu sezon cevap illüstrasyondu. Gestuz'da iki denim görünümü ince, dalgalı fırça darbeleriyle kaplandı; podyumdaki lüks kullanışlılığın boyalı bir görüntüsü gibi. Stine Goya, kavisli logosunu kot uçuş kıyafetinin ve ceket artı mini etek kombinasyonunun tamamına hafifçe damgalayarak kendi dalgalı görünümünü yarattı. Trend, soluklaştırılmış, boyanmış ve soyut tasarımlarla basılmış ceketler ve ekstra uzun şortlarla haftanın ilerleyen saatlerinde Paolina Russo'da da devam etti. Ganni haftayı çivit mavisi, soluk mavi ve beyazdan oluşan sulu boya karışımı bir üst ve kot pantolonla kapattı.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Şeffaf Olmak

Roege Hove'daki bir model, 2024 ilkbahar trendleri rehberi için şeffaf bir üst ve şeffaf kalem etek giyiyor

Transparan kıyafetler giyme yaklaşımım genellikle hem tevazu hem de kontrast için altına fazladan bir katman katmayı içeriyor. Kopenhag'ın tasarımcıları benim yaklaşımıma katılmıyor gibi görünüyor. Onlara göre 2024 baharı, kelimenin tam anlamıyla her şeyi açığa çıkarma mevsimi.

Yeni gelişen triko tasarımcısı A. Roege Hove'un defilesindeki ilk görünüm, küçük boncuklarla süslenmiş tamamen şeffaf bir üst ve yarı şeffaf bir kalem etekti. Daha sonra Rotate'ta gürültülü parti kıyafetleri vardı ve Kernemilk'te sade ama tamamen transparan ayrımlar vardı. Trendin heyecan verici olduğu nokta ise renk ve detaylardaki çeşitlilik: En sevdiğim görünümlerden birinde OpéraSport, bir çift büyük beden siyah pantolonun üzerinde çiçeklerle işlenmiş dantel benzeri transparan bir elbise sergiledi; trend içinde bir trend.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Araba Montları ve Trençkotlar

lovechild 1979'daki bir model siyah katmanlı bir trençkot giyiyor

En bu sezon Kopenhag sokak stilinin demirbaşlarındandı; Tasarımcılar bizi podyumlarda güncellenmiş trençkotlar ve hafif ceketlerden oluşan bir karışımla sezonlar arası katmanlaşmaya hazırladı. Minimalist bir çizgiye sahip markalar, klasik haki versiyonlarının oranlarını artırdı, Mark Kenly Domino Tan'da kollarını ve eteklerini yukarı kaldırdı ve Lovechild 1979'da rahat bir kesimle düzgünce kesti. Bir de sezonu her zaman şık bir şekilde kucaklayan bahar ceketleri vardı. Rolf Ekroth, the Garment ve Baum und Pferdgarten'da mevsime uygun pastel tonlar. Dış katmanlarınız bu kadar iyi göründüğünde, kıyafetinizin geri kalanını kapatmak konusunda endişelenmenize gerek yok; yağmurdan ıslanmış kalabalığın alışılmadık derecede fırtınalı bir hafta boyunca duymak istediği bir hatırlatma.

Kopenhag İlkbahar 2024 Trendi: Geometrik İfadeli Takılar

Kopenhag İlkbahar 2024 moda trendlerinde gestuz podyumunda gümüş küpeler takan bir model

Günlük olarak aynı iki çift mini halkalı kolyeyi ve bir yığın takıyorum . New York'a dönmeden önce mücevherlerimi seyahat çantama koyarken, 2024 baharının mücevher yığınımın arttığı sezon olup olmayacağını merak ettim. Kopenhag Moda Haftası boyunca koleksiyonlar, Stine Goya'da abartılı düğme küpeler, Lovechild 1979'da büyük pirinç halkalar ve Gestuz'da minyatür soyut heykeller için ikiye katlanabilecek gümüş küpelerle aksesuarlarını büyüttü. Büyük beden şekilleri, bol takım elbiselerin ve büyük beden elbise-etek kombinasyonlarının abartılı oranlarını yansıtıyor ve beni daha büyüğün gerçekten daha iyi olduğuna ikna ediyordu.

Moda değil görsel şiddet bu :p

YANİ KOMBİN OLARAK GÖRMESEK ARADA SÜPER PARÇALAR DA VAR YANİ :d ŞİMDİ HAKKINI YEMEYELİM LİTFENNN :D

FORUM HAKKINDA

HeyBeCooL Forum , 07 Ağustos 2023 yılında Türkçe yayın yapan bir paylaşım sitesidir. İçerik: Eğlence, bilgi, sanat, moda, tasarım, haber ve güzellik gibi pek çok alanda içerik paylaşan HeyBeCooL sitesi, isteğe bağlı paylaşım yapmakta'dır. Websitesi, her gün yeni içerikler yayınlayan www.heybecool.net’dir. Siz HeyBeCooL Forum'da profil oluşturup, en beğendiğiniz içerikleri HeyBeCooL'da paylaşabilirsiniz. HeyBeCooL'daki içerikleri takip ederek, yorumlayabilir, diğer kullanıcıları takip ederek onların eklediği içeriklere rahatlıkla ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

YASAL UYARI

Sitemiz bir forum sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, yasaya aykırı yada telif hakkı içeren paylaşımlar BURADAN bize ulaşıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır. Sitemizde Bulunan Videolar YouTube, Facebook, Dailymotion, v.b. video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Telif hakları sorumluluğu bu sitelere aittir. Videoların hiç biri sunucularımızda bulunmamaktadır.